Neinformovanost

Z PainArtWiki
Verze z 29. 10. 2022, 18:33, kterou vytvořil Kris (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Spousta problémů pramení prostě z toho, že dotyčný nemá dostatek informací a ty informace co má k dispozici, pochází z nedůvěryhodného zdroje (kamarádka povídala, blogy na internetu apod.).

Tento portál byl vytvořen proto, abychom pomohli snížit tuto neinformovanost a tím zamezili zbytečnému poškozování piercingu a tetováníchtivých lidí.

Špatné informace o péči o piercing a tetování

Mázání piercingu nevhodnými mastičkami, které byly nakoupeny v lékárně dle rady paní lékárníkové. Tito lidé většinou nemají žádné zkušenosti se zdobením těla a i když se snaží pomoci, není to pomoc vhodná. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, nejistotu, či jste jen zapomněli, jak o svůj nový bodymod pečovat, vždy se obraťtě na svého piercera či tatéra. Jsou to lidé se zkušenostmi a poradí vám co dělat. Požadované informace najdete samozřejmě také na tomto serveru.


Nechat se potetovat „dočasně na 5 let“ barvou pro permanentní make-up

Toto je velký omyl, kterého se dopouští mnoho lidí. Dočasné tetování neneexistuje. Je to lež. Toto tetování pouze časem ztrácí svůj tvar a barvu, takže vám bledne a rozpíjí se před očima. A na vašem těle zůstane ošklivý rozpitý flek, který si stejně nakonec necháte zakrýt doopravdickým tetováním, jež jste tolik nechtěli. Pokud nejste rozhodnuti, že tetování chcete, nechoďte raději nikam. Promyslete vše do důsledků. Tetování není chvilková záležitost, je to věc navždy. Jediné čím se dá schovat je opět přetetovat jiným obrázkem či odstranit laserem. Ale ten není vhodný na všechny odstíny a je to běh na dlouhou trať s dostatkem peněz. Proto vše zvažte.


Použití nevhodného šperku

Výběr vhodného šperku je důležitý. Je zde několik faktorů, které ovlivnůjí hojitelnost a zda vám pierc vydrží. Je to vhodný typ šperku dle místa, dle tvaru a délky a také dle materiálů. Pokud si nevíte rady, nechte si poradit od zkušeného piercera. Pokud si tedy chcete šperk aplikovat samy.