Strach a mdloba

Z PainArtWiki
Verze z 29. 10. 2022, 18:28, kterou vytvořil Kris (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Strach

Občas se stává, zejména pokud se jedná o první piercing, že jste najednou vystresováni, plni obav a naplněni strachem. Je to způsobeno tím, že nevíte co přesně máte čekat, zda to nebude příliš bolet, jaké to bude a zároveň se velmi těšíte na svou novou ozdobu. V okamžiku, kdy si máte sednout do křesla se cítíte slabí, může se vám chtít i zvracet, zblednete a cítíte úzkost. Také se může stát, že omdlíte. Je dobré tyto obavy piercerovy sdělit. Nemáte se čeho bát, je správné nehrát si na hrdinu, vždyť každý má strach z něčeho nového.

Mdloba

Obranná reakce organismu. K srdci se nevrací prakticky žádná krev a dojde tak ke chvilkovému nedokrvení mozku (nedostane čerstvou dávku okysličené krve). Nervové buňky přestanou pracovat a následkem toho dochází k pádu. Tento stav můžete i sami předpovědět dle typických příznaků (bledost, nevolnost, pocení, snížená tepová frekvence). Můžete mít i problémy se zrakem (zatmění) či sluchem.

První pomoc

Při omdlení je důležité zvednout dolní končetiny, přikládat chladivé obklady, uvolnit těsný oděv a otevřít okno, aby mohl proudit čerstvý vzduch. Do 5ti minut se obvykle vědomí vrací. Je dobré ještě nevstávat. Po 10ti minutách je možno se posadit a poté zkoušet pomalu vstávat. Pokud pociťujete závratě, zůstaňte ještě ležet a po dalších 10ti minutách vše zopakujte.