Hloupost, neschopnost myslet na budoucnost

Z PainArtWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Hloupost, lidská blbost a neschopnost myslet na budoucnost, toto je jeden z nejvýznamnějších důvodů, proč někteří "nepotetovaní" často opovrhují propíchanými a potetovanými lidmi. V mnoha případech mají tito lidé bohužel pravdu, opravdu je mezi námi mnoho těch, co uvažují krátkozrace a podceňují hrozbu, že podstoupí nevratnou modifikaci, které budou v budoucnu litovat.

Výběr tetování podle ceny

Výběr tetování podle ceny a ne podle toho, co se mi líbí (to, co budu nosit na sobě celý život, pro mě znamená určitě víc než 1000Kč rozdíl). Stručně: radši si našetři na pěkné tetování, než aby ses cel život trápil s hnusem na rameni.

Snaha za každou cenu ušetřit

Pokud si nechám udělat piercing u kamaráda, který o tom nic neví a následně mi zahnisaná rána šperk z těla vyloučí, zaplatím znovu tutéž částku profesionálovi, který (možná) dovede kamarádovu chybu napravit. Stručně: Opravdu je ti líto zaplatit 600,- za kvalitně provedenej piercing včetně servisu a radši utratíš 300 za ošklivou jizvu?

Přehnaná důvěra v profesionálovi

Nelze bohužel věřit, že každý, kdo pracuje ve studiu, udělá dobrou práci. Mnoho z těchto lidí nemá problém propíchnout i 2x vyhnisaný a zajizvený pupek, ačkoli vědí, že tělo tento šperk vyloučí i potřetí, stejně jako spousta "umělců" je schopna na čištění piercingu a tetování doporučit líh a práškový framykoin. Profesionála je třeba pečlivě vybrat, ať už na základě jeho osobního věhlasu, tak na základě jména studia, kde pracuje. Stručně: jestli se ti tatér zdá jako idiot, nesympatický, neodborný nebo alkoholik, rozhodně se mu nesvěřuj.

Vše co je psáno je pravda

Fanatická důvěra ve články v časopisech, na internetu a v knihy (například blábol jako jsou některé knihy o piercingu a tetování) často ústí ve vážné zdravotní následky a zhyzdění a zjizvení částí těla. Stručně: než něčemu začneš slepě věřit, ověř si jestli to není úplná blbost.

Alkohol a drogy

Před aplikací piercingu ani tetování nic z toho nepožívejte ani v malém množství, tyto látky působí vyšší krvácivost, změny tlaku a jiné stavy, které pro samotný výkon rozhodně nejsou prospěšné. Stručně: panáka si dejte až po tetování, nikoli před ním.