Jak se mám starat o tetování

Z PainArtWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Právě ste se vrátili ze studia, na svém těle máte novou věc a nejradeji byste se prohlíželi v zrcadle a všem svého nového miláčka ukazovali. Aby byl krásný a dobře se hojil použijte prosím tento návod:)

Postup péče o tetování

  • 1. Ochrannou fólii nechte na místě 2-3 hodiny, pokud jedete domů a cesta je delší sejměte ji až doma:)
  • 2. Po sundání fólie čestvé tetování omyjte antibakteriálním mýdlem a vlažnou vodou. Jemně osušte. Použijte prosím čistý ručník! Nechte doschnout a namažte tenkou vrstvou B panthen plus. Je možné, že vám váš tatér doporučí něco jiného. Může to být calciová mast, vazelína, či si u něj koupíte speciální tetovací hojící krém. Záleží na typu kůže, vazelína dost lidem vadí, neboť je velmi mastná a hutná a ucpává póry, takže je možné, že druhý den budete mít celé místo ošklivě opupínkované. Pokud se ji rozhodnete používat otřete místo vždy po 10ti minutách čistým ubrouskem, abyste odstranili přebytečnou mast a kůže se nebude dusit. Calciová mast a B panthen tyto reakce nevyvolávajíí. Speciální hojivé tetoví mastičky a krémy fungují na podobném principu jako tyto dva zmiňované krémy, jen mají hezčí obal, víc voní(což ovšem nemusí být vždy plus) a také víc stojí. Je to na vás co zvolíte.
  • 3. Na první 2 noci můžete místo obalit do fólie. Zabráníte tím přischnutí barvy a tkáňového moku a vaše postýlka zůstane čistá. Pokud tetko nezabalíte, dejte si prosím pozor, aby místo nepřischlo k látce. Nikdy neodtrhávejte, ale nechte opatrně odmočit, jinak byste mohli tetování poškodit.
  • 4. V následujících 7 dnech budete svůj obrázek vždy ráno a večer omývat antibakteriálním mýdlem, vlažnou vodou, jemně osušíte, necháte doschnout na vzduchu. Namažete zvoleným krémem. U vazelíny nezapomeňte otřít místo, předejdete tak vzniku pupínků, které se tvoří tím, že kůže nemůže dýchat.
  • 5. V následujících 2-4 dnech (může bát i déle) se začne tetování loupat a vysychat. Nic nestrhávejte, neloupejte a neškrábejte. Ikdyž vás bude místo ukrutně svědit. Dochází k regeneraci pokožky a k hojení.

První 2 týdny tetování dlouhodobě nenamáčejte, žádné hodinové sezení ve vaně, neexistuje koupání v bazénu, či dokonce v rybníce! Sprchovat se samozřejmě můžete:) Minimálně měsíc se vyhněte slunci, nechoďte do solária a 2-3 týdny po tetování se vyhněte místům a činnostem, při kterých může dojít k nadměrnému znečištění tetování (válení se v zápasech v bahně, bojovka v lese). přeci jen se jedná otevřenou ránu, tyto aktivity mohou způsobit podráždění.