Krk a okolí

Z PainArtWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Na krku není až tolik míst, která by se dala propíchnout. Známý je madison, tedy krční jamka a dále zezadu krku tzv. oskar. Oba piercingy je nutno propichovat jako surface. Další možností, kde můžete nosit šperk je klíční kost. Jedná se o velmi náročný a hluboký piercing.


Klíční kost (Clavicle)

V reálu je to subclavicle, tedy pod klíční kostí, která vede od důlku pod ohryzkem směrem k rameni. Tento piercing je proveden jako tzv. hluboký. Vpich je veden obvykle kolmo na klíční kost a prochází hrudní dutinou. Přestože až udivující počet těchto piercingů se zahojí (minimálně částečně), je zde veliké riziko infekce, která se může do těla dostat přes jeho přirozené obranné orgány. K aplikaci tohoto piercingu je bezpodmínečně nutné skvělá znalost anatomie a s přihlédnutím k faktu, že každé tělo je anatomicky odlišné...není to jako čtení v mapě;). Dá se říci, že čím hlouběji se zasahuje, tím větší je riziko poškození některého z důležitých orgánů (nervy, artérie-tepny, žíly, atd.). při aplikaci hlubokého piercingu není možné tkáň jednoduše prosvítit světlem, ale musí být bezpodmínečně použity i jiné metody pro nalezení správného místa aplikace. Hojení zde vyžaduje dost času, protože tělo musí vytvořit sekundární kožnatou tkáň v podobě tzv. fistuly, což je tenká kožnatá trubička. Tento proces se může protáhnout i na několik let, je to pro tělo velice obtížný doslova architektonický výkon. Jelikož je zde propichována hluboká tkáň a je více než jisté, že se hodně pohybuje, je třeba dbát i na správný výběr použitého materiálu. Nejvhodnější jsou flexibilní materiály jako nylon, tygon, PTFE (teflon).

Tento piercing patří jednoznačně do kategorie extrémní piercing NEDOPORUČUJEME

Doba hojení

2-5 let

Doporučený šperk

nylon, tygon, PTFE (teflon) zakončené kuličkami


Madison piercing

Piercing umístěný horizontálně uprostřed hrdla, blížící se ke krční jamce. Nejlepší je použít tzv. surface piercing, který částečně sníží riziko vyrůstání. U toho typu piercingu je totiž vysoká pravděpodobnost vyrůstání či migrace.


Oskar

Piercing umístěný na zadní straně krku. Jedná se o tzv. surface.