Pupek

Z PainArtWiki
Verze z 29. 10. 2022, 17:27, kterou vytvořil Kris (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Piercing okraje pupíku.

Umístění

Může být udělán kdekoliv kolem okraje pupíku, kde je dostatek volné kůže, ovšem některá místa se hojí rychleji. Nejčastěji je šperk aplikován v horním části pupíku a dále ještě uprostřed v dolní části, tzv. obrácený pupík (inverse navel). Tento piercing je vhodný pro velkou většinu lidí, existuje však jedna výjimka: pokud se vaše tělo ohýbá přímo v pupíku, nebo blízko něho, nepoužívejte jako šperk kroužek . Při ohýbání by totiž mohl vzniknout tlak na šperk. Pokud máte vystouplý pupík, můžete si jej také nechat propíchnout. Pouze se svěřte do rukou zkušeného piercera. Tento piercing pak nazýváme opravdový piercing pupku:)

Hojení

Ačkoliv je to jeden z nejčastějších piercingů, je velmi zdlouhavý pro hojení. Doba do úplného zhojení může být déle než 1 rok. Proto je důležitá následná péče a je třeba v ní vytrvat, i když se nám zdá, že je místo již zhojeno.

Doba hojení

až 18 měsíců

Rizika

Určite není vhodné aplikovat tento piercing před létem, neboť teplo a pot mohou nezahojený pierc dráždit a zhoršit hojení a navíc je velice silně NEDOPORUČOVÁNO chodit se s nezahojeným piercingem koupat, ať již do krytého bazénu, či do venkovních koupališť. Nezahojená tkáň je velmi náchylná k infekci a proto je třeba se vyvarovat jejích zdrojů! Jinak by se mohlo stát že např. místo sexy bříška s piercingem budete mít náplast, protože se piercing bude špatně hojit, bude začervenalý a potažmo i hnisat (tzn. nic moc sexy).

Výjimkou může být koupání v čistém moři za předpokladu, že piercing je již víceméně zahojený, s čerstvým piercingem však doporučujeme se jen sprchovat, maximálně se koupat doma ve vaně.


Doporučený šperk

banánek, kroužek


Industriál pupíku

Jedná se o 2- více piercingů pupíku spojených jedním šperkem. Nejlepší je píchat každý šperk zvlášť a po zhojení obou otvorů je můžeme propojit jedním šperkem. To, z jaké strany a odkud šperk půjde, zda bude vertikální, horizontální, či dokonce spojovat jednu stranu pupíku s druhou zešikma, záleží čistě na vás. I zde jako pro klasický pupík platí, použitím flexibilního šperku (teflon, bioplast) snižujete pravděpodobnost odmítnutí náušnice tělem.

Doba hojení

až 18 měsíců

Doporučený šperk

dlouhý barbell