Ampallang

Z PainArtWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Penis s apadravya a ampallang piercingem doplněný dyode piercingy a beadingem

Ampallang je piercing, který prochází horizontálně žaludem penisu. Procházet může buď skrz urethru (močovou trubici) nebo může být veden nad ní. U obou metod je hojení zdlouhavé kvůli délce piercingového kanálku. Jde o sexuálně velmi atraktivní piercing, přesto je vhodné ho zvážit s ohledem na dlouhou dobu hojení a omezení v sexu.

Pro dosažení optimálních vlastností je vhodné tento piercing roztáhnout na minimálně 2,4mm. V kombinaci s apadravya piercingem tvoří magic cross.

Bolestivost

Žalud je jedním z nejcitlivějších míst, a dost možná to nejcitlivější místo na mužském těle, a proto se piercingy žaludu řadí mezi ty nejbolestivější. Ampallang a apadravya jsou zpravidla považovány za ty „nejdrsnější“ piercingy a hojí se zpravidla okolo půl roku (samozřejmě záleží na tom, jak se o ně stará jejich majitel).

Aplikace

Aplikace a někdy i první dny hojení jsou většinou provázeny mírným krvácením. Při volbě šperku je nutné počítat se zvětšením žaludu během erekce, tedy je lepší použít o něco delší šperk, než je šířka žaludu v místě aplikace.

Doporučený šperk

barbell

Hojení

Pokud je vpich veden přes urethru (močovou trubici), je jeho hojení jednodušší, protože délka piercingu je v podstatě rozdělena na dvě poloviny, tedy de facto dva piercing a vnitřní rána je omývána a desinfikována močí. Vezmeme-li v potaz fakt, že moč je mikrobicidní (zabíjí mikroorganismy), jde doslova o sanitaci nebo-li dezinfekci.

Doba hojení

6–10 měsíců