Bradavky

Z PainArtWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tento piercing je obvykle umístěn u kořene bradavky, tedy u dvorce.

Umístění

Šperk by neměl procházet skrz tukovou tkáň dvorce, neboť by mohl způsobit zánět dvorce. Rozhodně nezáleží na tom, jakou bradavku si necháte propíchnout, nemá to žádný symbolický význam, ani tím nepatříte k žádné menšině:) Piercing bradavky může být umístěn horizontálně, vertikálně, či v jakémkoliv úhlu. Také není neobvyklé vidět překřížené piercingy v bradavkách. Umístění může být trochu obtížnější, pokud jsou vaše bradavky tzv. zapadlé (viz foto). Kuličky z barbelly mohou tlačit do dvorce a tím působit citlivost či zarudlost. Pro takové případy doporučujeme flexibilní materiál, neboť se ohýbá s tělem.

Aplikace

Nejčastěji se bradavky propichují s pomocí kleští. Díky stisku tkáně kleštěmi dochází k jejich odkrvení, čímž můžeme alespoň trochu snížit citlivost bradavek. Tento piercing patří k jednomu z bolestivějších. Určitě doporučujeme tzv. tandemové píchání pro aplikaci šperků do obou bradavek. Je to pro vás mnohem pohodlnější a máte oba piercy najednou. Tudíž nemusíte chodit dvakrát, máte to za sebou a hlavně si to nerozmyslíte:)

Doba hojení

6-18 měsíců

Rizika

Nejsou žádné důkazy, které by podporovaly tvrzení, že tento piercing vede k rakovině či jinému závažnému zdravotnímu problému. Ve vyjímečných případech může zablokovat mléčný kanálek a zanést infekci dovnitř prsa. Pokud by se tak stalo a vy v prsu nahmátnete absces (bouli), okamžitě kontaktujte svého lékaře.

Šperk

Bradavky mohou být propíchnuty banánkem, zde doporučujeme použít vždy tloušťku drátu 1,6mm a větší a nebo kroužkem či podkovou . U všech šperků platí, na počátku volíme větší rozměr kvůli možnému otoku. Krátké šperky mohou způsobit zarůstání kuliček a malé tloušťky drátu nám zase mohou tkáň proříznout.

Doporučený šperk

kroužek, barbell, podkova, banánek


Zapadlé bradavky

U zapadlých bradavek je možné použít piercing pro "vytažení" bradavky do optimální polohy. Piercing je v tomto případě prováděn jinou technikou a proto je nezbytné vyhledat odborníka, který má s touto technikou zkušenosti.

Zapadlá bradavka
Zapadlá bradavka vytažená piercingem