Korzet piercing

Z PainArtWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Jde o specielní seskupení surface piercingů, nebo častěji jen „play piercingů“ pro vytvoření efektu šněrovačky. Piercingy se většinou na zádech napíchají do dvou svislých řad a propojí, nebo lépe řečeno doslova sešněrují se stuhou do vzoru šněrovačkyPiercingové korzety jsou velmi oblíbené ve fetish kultuře.

Umístění

Převážně se provádějí v oblasti zad, ale výjimkou nejsou ani na bocích, břiše, hrudníku či pažích.

Doporučený šperk

krátkodobě kroužek, kanyla

Je možný permanentní korzet?

Nošení piercingového korzetu je převážně záležitostí několika desítek minut, maximálně hodin, protože při pokusech provést toto jako permanentní piercing vyvstávají problémy s hojením. První „večírková“ nebo chcete-li „divadelní“ verze se provádí pomocí kroužků, nebo jen injekčních jehel. U permanentní verze je potřeba použít surfaceové šperkyjako opatření proti vyloučení z těla. Ale any ty nezaručují udržení šperku v těle. Jako další je zde problém napnutí kůže po zašněrování, stejně jako riziko zachycení šňůrky, proto je ideální nejprve nechat piercing kvalitně zahojit a teprve poté šněrovat. I přes tato opatření je zde vysoké riziko vyloučení šperku.

Nyní jsou k dispozici mikrodermály viz. mikrodermální šperk, které se zavádějí pod kůži a horní šroubovatelná část má v sobě kroužek, kterým se dá stuha navléknout. To zda šperk vydrží v těle, je ale záležitost mnoha faktorů např. správná aplikace, zkušený uživatel, správná péče a nebo vytržení šperku při nošení.

Doba hojení

nedoporučujeme na pořád