Labret (piercing)

Z PainArtWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tento oblíbený piercing je aplikován do oblasti pod dolní ret, přesněji do jeho středu. Jeden jeho konec, většinou kulička či hrot, je umístěn veprostřed brady, druhý konec, placička labretu, pak v ústech. Známe několik verzí tohoto piercingu. Nejčastěji bývá uprostřed brady. Pokud je šperk aplikován co nejblíže ke rtu a je uprostřed, lze použít i kroužek a jedná se o piercing spodního rtu. Když je na straně spodního rtu říkáme mu monika. Dvě labrety píchnuté po stranách, tedy ke koutku úst se nazývají tzv. Snakebites.

Aplikace

Aplikuje se jehlou z vnější strany do vnitřní, opačný postup může být o něco bolestivější. Po aplikaci ret výrazně oteče, je zde tedy na místě volba delšího šperku a po zahojení výměni za kratší (v případě bioplastu zkrácení). Kromě otoku však není hojení příliš náročné a zpravidla zabere jeden měsíc.

Rizika

Jedná se o velmi rozšířený typ piercingu. Někteří lidé si stěžují na možnost slézání dásní u zubů. Placička labrety se totiž někdy dotýká krčku zubu a to právě může vést k nepříjemným komplikacím. Doporučujeme snížit či i dokonce minimalizovat toto riziko použitím bioplastového šperku.

Důležité je také kontrolovat vnitřní část labrety, placičku, aby vám nezarostla dovnitř rtů. Jako u všech piercingů, i zde platí, nešahat špinavýma rukama. Při hojení se totiž vyplavují bílé krvinky, které na povrchu v okolí vpichu vytváří krustičku, nikdy ji prosím nestrhávejte, vždy je dobré nechat odmočit a až poté odstranit, jinak byste si odrthli už nově vytvořenou tkáň a hojení tak zbytečně prodlužujete.

Doba hojení

4-6 týdnů

Doporučený šperk

labreta, kroužek