Vyloučení piercingu z těla

Z PainArtWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

K vyloučení piercingu dochází z několika důvodů:

- Piercing je píchnut nevhodně, takže ho tělo vyloučí-vytlačí dříve, než se stihne vyhojit.

- Piercing je píchnut moc „mělko“ a kůže, která ho drží na místě, není dostatečně prokrvena a postupně odumírá. V tomto případě může včasné vyndání piercingu umožnit tělu opětovný srůst oddělené tkáně. Tento problém se vyskytuje převážně u amatérsky provedených piercingů pupku a surface piercingů a dokáže v pěkném pupku udělat ošklivou jizvu.

- Zahnisání piercingu a následné vycestování. K tomuto dochází v případě nekorektního provedení nebo péče o piercing (opět se jedná hlavně o surface piercing a piercing pupku). Jako následek vleklého hojení dochází k odkrvení a zúžení kůže držící piercing a následnému vycestování piercingu. Včasné vyndání nebo vyhojení piercingu může vycestování zamezit, v mnoha případech je ale už pozdě.

- U některých piercingů dochází k zužování tkáně časem pouhou vahou šperku. Těžký šperk v tenké dírce působí na malou plochu piercingu a je po čase nutné ho vyndat aby se zamezilo jeho vycestování. Tento problém se vyskytuje například pokud někdo roztahuje piercing pomocí tenkých ale tlustých šperků.

- U některých piercingů (obočí, surface na některých místech) dojde k odkrvení a poškození tkáně držící piercing následkem nárazu (například u obočí je kůže skřípnuta mezi šperk, který se opírá o nadočnicový oblouk a nemůže tak nikam uhnout a objekt nárazu).

- Použití nevhodného šperku (například běžná zahnutá barbell pro surface piercing) nebo opakované „podpichování“ jizvy po vyrostlém piercingu.

- K vyloučení piercingu dochází také při použití příliš tenkého šperku u genitálních piercingů. Tyto jsou pohybem při sexu vytahávány a v konečném důsledku vytrženy-vyloučeny.