Péče mužské genitální piercingy

Z PainArtWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Můžeme je rozdělit do 2 kategorií: hardcore (bolestivé při aplikaci a dlouho se hojí) a soft piercingy (vhodné i pro začátečníiky, nejsou tak bolestivé)

Hardcore piercingy

Do této skupiny se řadí Prince Albert, Reversed Prince Albert, Apadravya, Ampallang a dydoe piercingy. Tyto se dále dají rozdělit na ty, co neprocházejí močovou trubicí (dydoe, některé ampallangy) a na ty, co močovou trubici protínají (všechny ostatní). Hlavním rozdílem je, že piercingy procházející močovou trubicí se hojí výrazně rychleji a lépe díky desinfekčnímu účinku moči. Péče o ty „procházející“ je většinou omezena na občasné omytí slanou vodou a moč se postará o zbytek, u těch neprocházejících je třeba věnovat čištění zvýšenou pozornost a čistit je slaným roztokem. Omezení v sexu je dané zejména bolestivostí, nicméne po 1 až 2 týdnech je sex již reálný, vzhledem k otevřené ráně v podobě piercingu je velmi důležité dbát na zvýšenou hygienu a zásady bezpečného sexu (nasazení kondomu přes piercing si žádá jen trochu zručnosti a cviku).

Prince Albert (PA)

Tento piercing se obvykle hojí velmi rychle a omezení v sexu, plynoucí z čerstvého piercingu, jsou jen minimální a směřují spíše do oblasti zvýšené opatrnosti a hygieny. Jedná se o otevřenou ránu a je tedy nutné počítat se zvýšeným rizikem přenosu pohlavních chorob a nebezpečí zánětu při nedodržování hygienických zásad. Výměna možná za 2-3 týdny, roztahování počkat nejlépe minimálně 1-2 měsíce.

Apadravya, Reversed Prince Albert

Tyto 2 piercingy se z pohledu hojení příliš neliší, vycházíme-li z rovnice Prince Albert + Reversed PA = Apadravya tak je zřejmé, že tyto piercingy mají leccos společného. Pro čištění opět použijeme solný roztok a šetrné zacházení. Reversed PA se hojí podobně jako PA jen výrazně pomaleji (cca měsíc omezení v sexu vzhledem ke zvýšené citlivosti, další min. 3 měsíce neroztahovat). Apadravya je na tom podobně jako Reversed PA (cca měsíc omezení v sexu vzhledem ke zvýšené citlivosti, další min. 3 měsíce neroztahovat), jen v jejím případě je pro propíchnutí použit delší šperk, který je po cca 2-3 týdnech nutné trochu zkrátit (zde je na uživateli, aby odhadl, jak dlouhý kus mu při erekci přečnívá). Apadravyu doporučujeme roztáhnout na 2,4mm aby lépe seděla a nepůsobila při sexu nepříjemné pocity.

Ampallang

Ampallang se obvykle hojí ještě o něco déle než Apadravya a oproti Apadravye je nutné brát v úvahu, že předkožka může na šperk tlačit a takto donutit piercing, aby si vytlačil novou cestu v houbovité tkáni žaludu, proto je třeba tento jev hlídat a po několika týdnech si nechat zkrátit šperk. Na druhou stranu lze tohoto efektu využít k doladění trasy piercingu do optimálního stavu. Ampallang opět doporučujeme roztáhnout na 2,4mm aby lépe seděla a nepůsobila při sexu nepříjemné pocity. Většina aspektů je srovnatelná s apadravya piercingem.

Dydoe

Dydoe patří k hůře se hojícím piercingům, protože neprochází močovou trubicí a je nutné ho čistit zvenku. Na čištění je nejlepší solný roztok. Ačkoli se pro tento piercing používá ve většině případů banánek, někteří uživatelé preferují kroužek a při problémech s hojením neškodí zkusit šperk vyměnit. Ostatní aspekty hojení jsou podobné jako u Apadravya a Ampallang piercingu, hojení však většinou trvá déle.

Soft piercingy

Tyto piercingy nejsou až tak bolestivé a poměrně rychle se hojí, patří sem scrotal, pubic, frenum, předkožka atd. Důkežité je dodržovat čistotu a používat standardní postup péče o piercing, viz. jak se mám starat o piercing.

Scrotal piercing

Při péči o tento piercing stačí obvykle dodržovat všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing a piercing se vyhojí víceméně bez problémů. Samozřejmostí je zvýšená hygiena této oblasti, která se poměrně dost potí.

Pubic piercing

Tento piercing je typově podobný jako surface nebo christina piercing a péče je tedy stejná. viz. surface piercing, christina.