Péče

Z PainArtWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Péče o piercing

Je důležité si uvědomit, že aplikací šperku piercing nekončí, ale naopak začíná. Piercing není (jen) „módní doplněk“ ale, především (sice malý, ale přeci jen) zásah do těla a dle toho je třeba k němu přistupovat a starat se o něj, až do jeho úplného zahojení, aby poté přinášel už jen radost a nikoli starosti. Základní návod naleznete v heslu jak se mám starat o piercing.

Jednotlivé rady a návody jsou pak rozděleny dle místa aplikace:

Také mrkněte na často kladené dotazy, piercing, jak dlouho se jednotlivé piercingy hojí a rizika hrozící u piercingů a také léto a piercing, určitě vám pomohou a získáte další informace jak postupovat, co dělat a co vše může nastat.

Péče o tetování

Péče se neliší dle potetovaného místa je pro jakékoli místo stejná. První měsíc jej budete omývat a mazat, pak se už o něj skoro starat nemusíte. V letních měsích je dobré používat při slunění krémy s vysokým ochranným faktorem (klidně i 50tku). Solárium tetování také nesvědčí. Samozřejmě, že čím je delší doba od tetování, tím obrázek ztrácí barvu, splývají detaily. Toto je naprosto normální změna, způsobená změnou vlastností kůže (stárneme, kůže vysychá, obnovuje se). Tyto změny sami ani moc nepostřehneme, je to opravdu změna dlouhodobá (v řádu několika desítek let). Pokud ovšem v půběhu hojení vypadne barva a některý obrys se ztratí, máte nárok na opravu tohoto místa zdarma při kontrole ve studiu.


Pro lepší orientaci klikněte na často kladené dotazy, tetování a tetování.