Hlavní strana

Z PainArtWiki
Verze z 30. 11. 2022, 22:46, kterou vytvořil Kris (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vítejte na wikipedii PainArtu V této encykloPAINii najdete stručné informace o tělesných modifikacích a nestandartním způsobu života, který zahrnuje jak tělesné modifikace, tak dočasné porušení integrity kůže nebo aktivity zahrnující prožití bolesti. V současné době zde naleznete zhruba 250 hesel a na rozšiřování ecykloPAINie stále intenzivně pracujeme. Je to amatérský projekt vytvořený bandou nadšenců, pro které je to životní styl.

Základní Kategorie - Zobrazit populární stránky

Pro čtenáře

Encyklopedii můžete začít procházet pomocí výše uvedených kategorií a projít si tak všechna naše hesla. Kromě toho můžete použít vyhledávací nástroj vlevo, nebo pokud jen hledáte něco na ukrácení času, zkuste náhodný záznam Náhodná stránka a pokračujte dál.

Upozorňujeme, že tato encyklopedie obsahuje grafický obsah a nemusí být vhodná pro všechny diváky.

Pro editory (a potenciální editory)

Chcete-li upravovat painencyklopedii, musíte se přihlásit pomocí svého účtu. Poté začněte svou cestu přečtením úvodního souboru nápovědy.


Původní hlavní stránka

Vítejte na wikipedii PainArtu V této encykloPAINii najdete stručné informace o tělesných modifikacích a nestandartním způsobu života, který zahrnuje jak tělesné modifikace, tak dočasné porušení integrity kůže nebo aktivity zahrnující prožití bolesti. V současné době zde naleznete zhruba 250 hesel a na rozšiřování ecykloPAINie stále intenzivně pracujeme. Je to amatérský projekt vytvořený bandou nadšenců, pro které je to životní styl. Věříme, že hranice lidského bytí stojí za to prozkoumávat a posouvat. I když se většiny z nás týká velký rozsah témat zde zpracovaných, je naprosto běžné, že se najde někdo se zájmem pouze o nějakou část. Velká část vyznavačů tělesných modifikací nemá žádný zájem na praktikování BDSM a naopak, spoustu BDSM nadšenců na sobě nemá ani čárku inkoustu. V této databázi se proto snažíme pokrýt co nejširší okruh témat.


Tetování - Tělesné modifikace jsou nedílnou součástí lidského vývoje. Ötzi, nejstatří přírodní mumie měl 61 tetování, které získal před 5300 lety. O tom, jak se tetování dělá dnes si můžete přečíst v našich rubrikách, třeba jak vypadá Historie tělesných modifikací.


Piercing - Tetování jde ruku v ruce piercingy. Tahle dnes možná přijatelnější a rebelštější forma modifikací má však poměrně velký rozsah, od neškodné berušky v obočí, po těžké modifikace genitálií. Pokud si máte v plánu nechat udělat takovou ozdůbku, je důležité vědět, do čeho jdete a najít si piercera, který ví přesně, co dělá.


Když už se rozhodnete nechat se ozdobit, důležitá je komunikace s piercerem. Když mu popíšete, co je váš chtěný výsledek, tak vybere ideální šperk pro vás. Rubrika Materiály, šperky, nástroje proto slouží jenom k účelům odhrnutí závěsu tajemství toho, co leží na sterilním stolku v salónu. Rozhodně nemusíte nikam nakráčet a přesně si nadiktovat, jak tlustou jehlu na vás smí použít a jakou barvu rukavic má mít. Za to by vám asi nepoděkoval.

Péče o čerstvý i starý piecing je také něco, co vám musí říct piercer. Nejenom, proto, že se může různit podle druhů piercingu, ale také proto, že podle zkušeností piercer péči uzpůsobí tak, aby vyhovala kupříkladu vašemu zaměstnání. Správná péče o čerství vpich nejenom předchází komplikacím s piercingem, ale urychluje hojící proces a snižuje zátěž, kterou podstupuje tělo. A i když je malé část piercingů samoudržovací, vždycky dbejte na informace, které vám váš piercer dá. Věřte mu, že ví, co dělá.


Suspension. Zavěšování za háky. Někdo by řekl, že je to pojící můstek mezi BDSM a modifikacemi. Jiný namítne, že to to nemá co dočinění ani s jedním. Třetí řekne, že každý, kdo tohle podstupuje, musí být blázen. Nemůžeme to vyvrátit ani jednomu. Je fakt, že nadšenci do zavěšování jsou většinou z řad modifikovaných lidí, ale i to, má svoje vyjímky. A ikdyž je zavěšování spojeno s notnou dávkou bolesti a následného uvolnění, podobně jako intenzivní S/M hrátky, od sadomaso scény to má poměrně daleko. Zavěšení je prožitek, kdy člověk pokoří sám sebe a místo toho, aby se vyhnul propíchání háky, rovnou se za ně nechá zvednout do vzduchu. A ano, jsme trošku blázni.

BDSM Bondáž - Dominance/Submisivnost - SadoMasochismus. BDSM je souhrnný výraz pro praktiky, vyznačující se výměnou moci ve vztahu, působením bolesti, svazováním nebo ponižováním, i když není omezen pouze na tyto praktiky. Do BDSM se často řadí i fetiš, přesto, že není původně součástí této zkratky, velké množství "fetišáků" praktikuje nějakou formu BDSM spojenou s jejich úchylkami. Kontext BDSM je často velmi sexuální a i když sex k BDSM neodmyslitelně patří, není jeho hlavní součástí, proto můžou fungovat vzahy založené čistě jenom na jednom aspektu BDSM a bez sexuálního vzahu

Fámy a mýty jsou věrným průvodcem čehokoliv tabu a celá alternativní kultura modifikátorů a úchylů tomu rozhodně není vyjímkou. Přečtete si naše oblíbené, nebo nám napiště i ty vaše.

Akce, kam na ně chodit a jak je hledat najdete na našem hlavním webu PainArt, kde vás budeme o některý akcích (není v našich možnostech psát o každé akci co se kde zvrhne) informovat a také se tam následně dočtete recenze.


U jednotlivých položek encykloPAINie můžete po registraci přidávat do diskuze komentáře. Toho lze využít i pro sdílení vašich osobních zkušeností např. s jednotlivými typy piercingu. Při dalších upravách vaše poznatky zohledníme.


Inspirací pro vznik encykloPAINie byla stránka www.bmezine.com. Tímto chceme jejím tvůrcům poděkovat za pomoc a mnoho cenných podkladů.